Poradnik zakupowy

- jak kupować poprawnie?

Jak kupić prostownicę?

Nie ulega wątpliwości, że piękne, zadbane, modnie uczesane włosy to wizytówka każdej kobiety. Dlatego też wszelkie kosmetyki oraz urządzenia ułatwiające nam ułożenie pożądanej fryzury cieszą się niezmiernie dużą popularnością i niezależnie od wieku wszystkie panie chętnie w nie inwestują. Od długiego już czasu w modzie są włosy proste jak druty – sprawdzają się właściwie w każdej stylizacji i na każdą okazję, w dodatku jest to fryzura wygodna i praktyczna, dlatego też kobiety chętnie ją noszą. Niestety, mało z nas może poszczycić się włosami, które naturalnie byłyby idealnie proste.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Naturze trzeba pomóc, ale dla dzisiejszego świata i jego technologii nie stanowi to żadnego problemu – w sklepach mamy do wyboru mnóstwo modeli prostownic, grunt to wybrać tę najlepszą dla nas. Prostownice różnią się między sobą rozmiarem płytek, a także materiałem, z którego są wyprodukowane – do wyboru mamy płytki metalowe bądź ceramiczne. Od długości i gęstości naszych włosów zależy to jaką prostownicę wybierzemy. Dla krótkich włosów lepiej kupić mniejszą prostownicę, z tego względu, że będzie nam prościej nią manewrować. Natomiast dla długich i gęstych włosów dobrze jest zaopatrzyć się w dużą prostownicę, z tego względu, że prostowanie włosów zajmie nam dzięki temu dużo mniej czasu – im większe płytki, tym większe pasma włosów naraz mogą wyprostować.

Stając przed półką z prostownicami w jakimkolwiek sklepie z pewnością zauważymy, że pomiędzy najtańszym a najdroższym modelem jest spora różnica w cenie. Warto zainwestować w droższy model jeśli posiada on takie funkcje jak regulacja temperatury czy wytwarzanie pary, która ułatwia prostowanie. Prostownica prostownicy nierówna, dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z opiniami internautek lub podpytać znajome z jakich modeli korzystają i czy są z nich zadowolone, a nawet, jeśli będzie to możliwe, przetestować je samodzielnie. Jedyne czego nie możemy oczekiwać od prostownicy to to, że nie zniszczy naszych włosów – niestety poddając włosy zabiegom w wysokich temperaturach musimy liczyć się z tym, że nie wpłynie to korzystnie na ich stan.

Updated: 14 stycznia 2017 — 13:48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik zakupowy © 2017 Frontier Theme