Poradnik zakupowy

- jak kupować poprawnie?

Jak kupić perfumy?

Żyjemy w czasach, w których zachowanie podstawowej higieny to za mało. Nie ulega wątpliwości, że codzienny prysznic, mycie włosów i zębów, depilacja i używanie antyperspirantu to konieczność, jednak jest to absolutnie minimum jeśli chodzi o pielęgnację naszego ciała. W dzisiejszych czasach zapach jest bardzo ważny – lubimy otaczać się ładnymi zapachami: nasze potrawy pachną tak pięknie, że automatycznie cieknie nam ślinka, w naszych domach palą się zapachowe świece i kadzidła. Nic dziwnego, że otoczeni tyloma pięknymi zapachami pragniemy by nasze ciała również zachwycały zapachem.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dziś większość kosmetyków ma jakiś – ładny – zapach. Ciężko jest znaleźć takie, które byłyby bezzapachowe. Jednak i tak uwieńczeniem są perfumy. Dlatego też ich wybór musi być przemyślany – nie wchodzi w grę branie ze sklepowej półki przypadkowego flakonika. Zapach perfum powinien współgrać przede wszystkim z nami: z naszą osobowością, wiekiem oraz upodobaniami jeżeli chodzi o wonie. Ważne jest jednak także, by perfumy pasowały do aktualnie panującej pory roku oraz do okazji. W lecie nie sprawdzają się ciężkie perfumy – zapachy piżma bądź opium lepiej schować na dnie kosmetyczki, by tam czekały na chłodniejszą pogodę, natomiast pod ręką mieć flakonik z lekkim kwiatowym bądź orzeźwiającym cytrusowym zapachem.

Tego ostatniego jednak nie wypada nam użyć na wieczorne, oficjalne przyjęcie czy bal. Kupując perfumy, których mamy zamiar używać na co dzień musimy głęboko zastanowić się nad tym jaki zapach wybrać – dla każdym wieku są zapachy, których używać nie wypada. Jeżeli jesteśmy alergikami bądź mamy wrażliwą, skłonną do różnego rodzaju podrażnień skórę, przed zakupem perfum koniecznie musimy przeanalizować ich skład. Perfumy to jedna z tych rzeczy, w które warto inwestować pieniądze. Nie warto kupować flakonów perfum, których sto mililitrów kosztuje kilkanaście złotych – są one przede wszystkim na bazie alkoholu, a to ani nie jest dobre dla naszej skóry, ani nie pachnie zachwycająco. Prawdziwe perfumy kosztują dużo więcej, jednak gwarantują bezpieczeństwo dla skóry, zniewalający zapach i wydajność.

Updated: 14 stycznia 2017 — 13:35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik zakupowy © 2017 Frontier Theme