Poradnik zakupowy

- jak kupować poprawnie?

Jak kupić laptopa?

Laptopy zaczynają coraz bardziej wypierać komputery stacjonarne i nie ma co się temu dziwić. Laptopa o wiele prościej jest przemieścić niż zestaw stacjonarny, ponadto ma nad nim tę wyższość, że możemy z niego korzystać dosłownie wszędzie – od domowego zacisza po ławkę w parku. Jest to tym ważniejsze, że coraz prężniej w Polsce rozwija się dostęp do bezpłatnego Internetu Wi-Fi. Ponadto laptop zużywa o wiele mniej prądu niż komputer stacjonarny, a to oznacza niższe rachunki, szczególnie jeśli dosyć dużo korzystamy z komputera.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Na rynku jest dostępnych wiele modeli laptopów, które różnią się od siebie parametrami i ceną. Jakiego laptopa wybrać, by najlepiej odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie nie pochłonął wszystkich oszczędności? Przede wszystkim przed zakupem laptopa musimy zadać sobie podstawowe pytanie: w jaki sposób chcemy korzystać z naszego przenośnego komputera? Jeżeli chcemy używać laptopa do grania w gry komputerowe lub do wykonywania prac graficznych, niezwykle istotna będzie duża rozdzielczość oraz grafika powyżej przeciętnej. Jeżeli jednak chcemy używać go przede wszystkim do prac biurowych i przeglądania nieskomplikowanych stron internetowych, nie musimy przykładać do tego dużej wagi.

Dalej: czy laptop będzie nam służył jako alternatywa dla komputera stacjonarnego, czy raczej często będziemy się z nim przemieszczać? To pytanie jest ważne ze względu na gabaryty – im laptop jest większy, tym jest cięższy. Bieganie po mieście z ważącą kilka kilogramów torbą z komputerem, a do tego plecakiem z innymi rzeczami nie należy do przyjemnych sportów. Z mobilnością związana jest jeszcze kwestia długości pracy sprzętu przy zasilaniu z baterii – warto więc zwrócić uwagę także na to. Jeżeli mamy zamiar wykonywać na laptopie wiele skomplikowanych operacji, dobrze będzie zwrócić uwagę na procesor oraz pamięć RAM. Im lepsze, tym szybciej komputer będzie pracować, dzięki czemu nasze korzystanie z niego będzie bardziej komfortowe.  Warto także zainteresować się interfejsami, długością gwarancji oraz ewentualnymi dodatkami. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie z całą pewnością uda nam się kupić sprzęt, który będzie idealnie dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Updated: 14 stycznia 2017 — 13:38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik zakupowy © 2017 Frontier Theme