Poradnik zakupowy

- jak kupować poprawnie?

Jak kupić kino domowe?

Jeśli jesteśmy pasjonatami kina, z pewnością chętnie zaopatrzymy się w zestaw kina domowego, tak by oglądanie filmów dostarczało jeszcze większej ilości zintensyfikowanych wrażeń. Skompletowanie zestawu kina domowego nie należy do najtańszych, jednak jeśli wybierzemy dobry sprzęt, efekty jakie on da zrekompensują nam wydane pieniądze. W każdym sklepie do wyboru mamy dwie możliwości: albo decydujemy się na zakup gotowego zestawu albo kompletujemy go sami. W pierwszym przypadku oszczędzamy sobie wiele pracy, ale traci na tym jakość – gotowe zestawy często są słabej jakości, a ich dźwięk pozostawia wiele do życzenia.

Zdjęcie znalezione na stronie Flickr.com

Natomiast niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest jego cena, która jest dużo niższa niż w przypadku kompletowania zestawu samodzielnie. Jeśli jednak zdecydujemy się na tą drugą opcję, mamy szansę mieć zestaw kina domowego marzeń. W tym celu musimy zaopatrzyć się w odtwarzacz DVD lub Blu-Ray, amplituner, zestaw głośników oraz kable, które pozwolą nam podłączyć nasz sprzęt. Centralnym punktem naszego zestawu jest amplituner – to do niego podłączamy cały sprzęt łącznie z odbiornikiem. Warto wybrać jak najlepszy amplituner i nie żałować na niego pieniędzy, ponieważ może on nam służyć długie lata. Do możliwości amplitunera należy dobrać głośniki – możemy podłączyć tylko tyle głośników do zestawu, ile wejść na głośniki ma amplituner.

Przy wyborze głośników kierujemy się także przestrzenią na jakiej mają być rozmieszczone (do małego pokoju wystarczy zestaw 5.1). Zwróćmy uwagę także na moc, impendancję oraz tworzywo, z którego są wykonane – drewno gwarantuje o wiele lepsze wrażenia dźwiękowe niż plastik, ponadto nie bez znaczenia są też walory estetyczne. Może się to wydawać zaskakujące, ale na jakość dźwięku wpływ mają także kable, którymi połączymy nasz sprzęt. Dlatego też najlepiej jest zainwestować kable z najczystszej miedzi – są one oznaczane symbolem 6N. Kable oznaczone symbolem 3N są wyprodukowane z najbardziej zanieczyszczonej miedzi i jeśli zależy nam na wysokiej jakości brzmienia, lepiej ich nie kupować.

Updated: 14 stycznia 2017 — 13:45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik zakupowy © 2017 Frontier Theme