Poradnik zakupowy

- jak kupować poprawnie?

Jak kupić golarkę?

Pozbywanie się zbędnego owłosienia to jedno ze znienawidzonych zajęć ludzi obojga płci. Przy szerokim wachlarzu usług z zakresu depilacji, z których korzystają głównie panie, panowie nie mają zbyt wielu możliwości usunięcia zarostu z twarzy. Na szczęście minęły już czasy golenia się brzytwą, wciąż jednak wielu mężczyzn usuwa zarost za pomocą maszynek jednorazowych. Nie jest to ani przyjemne, ani wydatne, ani ekonomiczne – częsta wymiana maszynek sporo kosztuje, golenie bardzo podrażnia skórę, a wystarczy jeden niepewny ruch ręki i łatwo można się zaciąć.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W dodatku golenie maszynką jest dość czasochłonne, a zabieg należy powtarzać góra co dwa dni. Dlatego też coraz większą popularność na rynku zyskują sobie golarki. Dzięki nim usuwanie zarostu z twarzy staje się o wiele prostsze i tańsze oraz pochłania dużo mniej czasu niż standardowa metoda wykorzystująca maszynkę. Golarki zwykło się dzielić na takie z folią tnącą oraz głowicowe. Te pierwsze działają w bardzo prosty sposób – włos dostaje się w otwory folii, bezpośrednio pod którą znajdują się ostrza. Coraz lepsze technologie pozwalają tworzyć golarki, których folia jest tak elastyczna, że golenie, nawet kłopotliwych zakamarków, to pestka. Golarki z folią tnącą dzielą się na posiadające pojedyncze, podwójne i potrójne systemy golące, przy czym oczywiście najlepsze są te z potrójnym systemem.

Jednak to, który system wybierzemy zależy od zarostu – im jest mocniejszy i gęstszy, tym lepszego sprzętu potrzebujemy. Z kolei golarki głowicowe składają się z kilku głowic, które są ruchome i potrafią się dopasować do kształtu twarzy. Są one lepsze od golarek z folią tnącą, ale niestety również droższe. Wybierając golarkę warto zwrócić uwagę na to ile ma głowic bądź jaki system golenia, a oprócz tego także na to w jaki sposób jest zasilana i na jak długą pracę golarki pozwalają jej akumulatory. Przede wszystkim należy jednak wziąć pod lupę… swój zarost, ponieważ to on – jego gęstość i grubość – określa nasze potrzeby względem golarki.

Updated: 14 stycznia 2017 — 13:36

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik zakupowy © 2017 Frontier Theme