Poradnik zakupowy

- jak kupować poprawnie?

Jak kupić buty?

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu. Każdego dnia mamy sporo obowiązków i musimy pojawić się w wielu miejscach. Praca, zakupy, odebranie dziecka z przedszkola – te i wiele innych zajęć wypełnia nasz codzienny grafik, a z miejsca na miejsce trzeba się jakoś przemieszczać. By to przemieszczanie się było jak najbardziej komfortowe, ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Wbrew pozorom kupno butów nie jest prostym zadaniem. Choć moda niewątpliwie jest ważna, nie należy kierować się tylko nią przy wyborze obuwia. Niestety, często nie sprzyja ona naszemu zdrowiu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Kupując buty należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie – w jakich okolicznościach będziemy ich używać. Innych butów potrzebujemy na wycieczkę w góry, innych na specjalne okazje, jeszcze innych do codziennego użytku w przestrzeni miasta. Przede wszystkim buty muszą mieć odpowiedni rozmiar – za małe bądź za duże sprawią, że chodzenie stanie się katorgą. Dlatego konieczne jest nie tylko przymierzenie butów, ale także przejście w nich kilku, kilkunastu kroków w sklepie, by ocenić czy nic nas nie uwiera. Ważną rzeczą jest także to z jakiego tworzywa zostało wykonane obuwie. Istotne jest, by stopa miała dopływ powietrza. Dla wszystkich fanek wysokich obcasów smutna wiadomość – niestety nie służą one naszemu kręgosłupowi. Najlepsze dla naszego układu kostnego są obcasy o wysokości około 2 – 3 centymetrów.

Całkiem płaska podeszwa również nam nie służy. Kupując buty koniecznie zwróćmy uwagę na ich wykonanie – nie warto kupować obuwia, które po pierwszym założeniu się rozleci. W przypadku butów zwykle cena idzie w parze z jakością. Zamiast kupować buty w chińskich marketach czy na targowiskach, lepiej zainwestować więcej pieniędzy i wybrać się do renomowanego sklepu obuwniczego. Buty to najintensywniej wykorzystywana przed nas część ubioru, dlatego też, by przetrwały jak najdłużej, warto zadbać o to, by były wykonane bez zarzutu. Drugą stroną medalu jest pielęgnacja obuwia, dlatego kupując nową parę butów warto zapytać sprzedawcy o środki, które pomogą nam zachować stan zbliżony do nowości na jak najdłużej.

Updated: 14 stycznia 2017 — 13:43

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik zakupowy © 2017 Frontier Theme